3 najväčšie chyby, ktorých sa dopúšťajú majitelia kožených sedačiek (časť 1/3)

24.07.2018

1. Nesprávna, alebo dokonca žiadna údržba

Kožená sedacia súprava Vám bude slúžiť a vyzerať dlhodobo "ako nová" len za predpokladu, že sa o ňu budete správne a pravidelne starať, udržiavať ju.

Prvé dôkladné vyčistenie a impregnáciu odporúčame už po 6 mesiacoch od zakúpenia. Následne je vhodné takéto čistenie vykonávať minimálne 1 x ročne, ideálne však 2 x ročne. Pomedzi dôkladné čistenie stačí pravidelné vysávanie nečistôt a utieranie povrchu jemnou vlhkou mikovláknovou handrou (pri deťoch, domácich miláčikoch a nadmernom zaťažovaní odporúčame občasne impregnovať povrch aj po bežnom čistení).

Prípravkov na čistenie a impregnáciu kože je veľké množstvo, preto vyberajte starostlivo. Určite neodporúčame:

  • prípravky 2v1 (čistiaci a impregnačný prostriedok), nakoľko je to niečo ako keby ste si krémovali špinavé ruky s mydlom - nezmysel J
  • prípravky určené na čistenia viacerých druhov povrchov (univerzálne čističe)
  • včelie vosky a iné mastné prípravky po ktorých sa skôr šmýkate ako sedíte na sedačke
  • rôzne "babské" rady - kokosový olej, JAR, Cif, ocot ...atď

Prostriedky na čistenie a impregnáciu by ste si mali vyberať podľa typu kože a veľkosti sedačky. Odporúčame sady, ktoré obsahujú čistiaci prostriedok na kožu a osobitný impregnačný prostriedok na kožu. Je ich na trhu veľa. SADA - toto je napríklad sada na čistenie a impregnáciu kožených sedačiek, vyrábaná pre Servis-sedačiek.sk Talianskou firmou, ktorá sa už viac ako 40 rokov zaoberá spracovaním a starostlivosťou o kožené usne.

Povrch koženej sedačky je nutné najskôr poriadne vyčistiť, až potom impregnačný prípravok môže plniť správne svoju úlohu v ochrane povrchu. Pri čistení v žiadnom prípade silno netlačte, nešúchajte dlhšie rovnaké miesto, ale postupne prechádzajte na ďalšie. Ak si neviete rady, alebo nechcete stratiť pól dňa čistením sedačky - objednajte si naše profesionálne služby priamo ku Vám domov (v rámci celého Slovenska).

Kožená sedačka môže zostať dlhodobo pekná iba pri pravidelnej, jemnej a správnej starostlivosti.

Pre viac informácií / prípadne záujmu nás neváhajte kontaktovať. Váš tím www.servis-sedaciek.sk