Ako dosiahnuť dlhodobo krásny vzhľad Vašej koženej sedačky?

02.11.2017

Aj Vaša kožená sedačka stráca každodenným používaním svoju prirodzenú vlhkosť, pružnosť a vláčnosť. Takisto sa na nej vytvára tzv. "patina", ktorá rozkladá najvrchnejšiu vrstvu na Vašej koženej sedačke - farbu a lak. Aby nedochádzalo k poškodeniam na koži, je nutné povrch koženého nábytku, ako aj kožených autosedačiek a všetkého z kože dôkladne a odborne čistiť a následne ho poriadne ošetriť, aby bola koža navždy taká príjemná a krásna, ako keď bola nová.

Dôkladným vyčistením povrchu koženej sedačky, alebo iného koženého nábytku sa odstráni mastnota, pot, prach a ostatné bežné nečistoty, ktoré veľmi negatívne vplývaju na povrch kože a rozrušujú ho. Po vyčistení sa povrch kože na sedačke ošetrí špeciálnym prípravkom "Long-life leather protector", ktorý chráni, vyživuje, regeneruje a zmäkčuje povrch kože, čím výrazne predlžuje jej životnosť. Tento ošetrujúci prípravok je veľmi šetrný, ekologický, bezpečný a obsahuje okrem iného:

  • lanolín - vosk z ovčej kože ako zmäkčovadlo,
  • extrakt z včelieho vosku - pre mäkkosť a jemný lesk,
  • výťažky z ryžových otrúb - výživa kože

Pokiaľ bolo vykonané kvalitné odborné čistenie a následne ošetrenie, koža sa jednoduchšie udržiava čistá, pretože jej povrch je chránený neviditeľnou vrstvou - bariérou, ktorá eliminuje zachytávanie nečistôt, vsakovanie tekutín, otlačenie jeansov, atď...

Znečistenie ako sú prachové častice a bežné fľaky vzniknuté na povrchu koženej sedačky, ktorá bola ošetrená vyššie spomínaním prípravkom odstránite oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a bez námahy popri bežnom upratovaní. Bude Vám na to stačiť jemne navlhčená mikrovláknová handra a dosiahnete skvelé výsledky aj bez drahých prípravkov na čistenie a ošetrenie kožených povrchov.

Raz, alebo dva krát ročne odporúčame vykonať odborné dôkladné čistenie s následným ošetrením - Kontakt.

Dôkladné čistenie kože, kožených sedačiek a kožeýnch autosedačiek s následným ošetrením špeciálnym prípravkom, ktorý používame po KAŽDOM čistení viditeľne predlžuje ich životnosť a zachováva ich vynikajúci vzhľad.