Ako najlepšie vyčistiť vašu gaučovú súpravu?

21.05.2021

Máte doma koženú sedačku ? V tom prípade by ste mali vedieť, že máte doma v obývačke Mercedes medzi sedačkami. Predajca vám určite v skratke povedal, ako sa o sedačku starať a aké je čistenie kožených sedačiek dôležité. Dokonca vám odporučil, čo na nej máte robiť, a čo naopak radšej nemáte skúšať.

Od kúpy vašej koženej sedačky prešiel skoro rok a prvotné inštrukcie vám vyfučali z hlavy? Prinášame zopár rád, ako najlepšie vyčistiť koženú gaučovú súpravu a na čo si dať pozor pri domácom čistení.

Domáce čistenie koženej sedačky spočíva v priebežnom utieraní prachu, a bežných nečistôt z jej povrchu a k tomu jeden až dvakrát ročne aj v jej dôkladnom hĺbkovom vyčistení a impregnácii.

Jemná mikrovláknová handra bude pri tejto činnosti Váš najväčší pomocník☺.

Raz za mesiac odporúčame povysávať špáry medzi sedákmi a z povrchu kože na sucho mikrovláknovou handrou utrieť prach. Bežné znečistenie ako malé škvrny a čokoľvek čo je na povrchu, zotrite jemne navlhčenou mikrovláknovou handrou bez prípravku. V prípade, že niečo nezíde, až vtedy používajte čistič. Exponované miesta môžete vyčistiť aj čističom na kožu, no určite vtedy nezabudnite na impregnáciu. Bez impregnácie by ste zbytočne riskovali vyschnutie a následné praskanie povrchu kože

Keď už je viditeľne sedačka špinavá, alebo nadišiel správny čas na hĺbkové čistenie postupujte nasledovne:

  1. Najskôr spravíme všetko ako pri priebežnom čistení koženej sedačky, takže nasucho zotriete prach, povysávajte špáry a navlhko odstránte nečistoty.
  1. Následne vyčistite koženú sedačku podľa inštrukcií na čistiacej sade. Štandardne to spočíva v aplikácii čističa na jemnú hubku a krúživým pohybom vyčistíte povrch. Vlhkou mikrovláknovou handrou zotriete nečistoty dole, vypláchajte handru a rovnako postupujte po celej sedačke. Počkajte, kým je povrch sedačky suchý.
  1. Prichádzame do cieľovej rovinky starostlivosti o vašu sedačku. Záverečným krokom je Impregnácia kože. Tam postupujte tiež podľa návodu na balení, ale štandardne sa odporúča naniesť tenkú vrstvu prípravku a nechať ho absorbovať.

V prípade, že si chcete objednať sadu na domáce čistenie sedačky od nás, neváhajte nás kontaktovať. Máme kvalitné talianske prípravky od spoločnosti, ktorá sa zaoberá kožou takmer 50 rokov.

Čistenie kožených sedačiek nie je zrovna najľahšia činnosť, ako fyzicky, tak aj časovo. Preto, ak sa rozhodnete využiť svoj čas a energiu inak, radi vám vašu koženú sedačku prídeme vyčistiť my a to priamo ku Vám domov, nech ste kdekoľvek na Slovensku (aj v blízkom okolí).

Čistenie kožených sedačiek a ich opravu ponúkame už od roku 2013. Obráťte sa preto na profesionálov ! 

www.servis-sedaciek.sk