Ako opraviť koženú sedačku?

12.01.2021

Mnoho ľudí netuší, že poškodenú koženú sedačku je možné kvalitne opraviť a bude zase na pár rokov slúžiť, pričom Vás nebude rušiť svojimi chybičkami krásy. Ako teda opraviť koženú sedačku? Pre našich profesionálov je oprava kože denná práca a pravidelným servisom oddialite výmenu sedačky až o 40 %, čo je nemalá úspora financií. Kožený povrch má aj v tomto oproti textilnému veľkú výhodu - veľa poškodení dokážeme opraviť, čím predlžujeme celkovú životnosť za predpokladu zachovania pekného vzhľadu.

Poškodenia ako sú napríklad diera, zošúchaná farba, praskliny, rez, fľaky na povrchu, pofarbenie od riflí, či škrabance od mačky, alebo detských papučiek dokážeme opraviť priamo na mieste u Vás. Oprava teda prebieha bez nutnosti namáhavého a častokrát aj komplikovaného odnášania, následného rozoberania a čalúnenia Vašej koženej sedačky.

Po dôkladnom vyčistení kože identifikuje náš pravidelne školený technik poškodenia, ktoré následne zaretušuje/opraví tak, aby sedačka zase získala svoj krásny vzhľad "ako nová".

Pri oprave používame kvalitné talianske tmely a špeciálne pružné farby, ktoré miešame vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam priamo na mieste, presne podľa odtieňu Vašej sedačky, aby nevznikol farebný rozdiel medzi neopraveným a opraveným povrchom kože (tento rozdiel často vzniká aj keď sa koža vymieňa - čalúni, nakoľko je dosť pravdepodobné, že úplne rovnakú farbu kože k tej svojej pôvodnej "nenapasujete").

Technológiou, ktorú na servis kožených sedačiek používame dokážeme opraviť povrch korigovanej (pigmentovej), anilínovej aj semi-anilínovej kože.

Oprava koženej sedačky je väčšinou záležitosť niekoľkých hodín, takže ju zvládneme hravo za jeden deň (samozrejme záleží na rozsahu poškodenia).

V prípade, že kvôli niektorým poškodeniam zvažujete výmenu Vašej koženej sedačky, majte na mysli aj možnosť opravy kože. Mať po ruke dobrý kontakt na čistenie kože , alebo opravu nie je nikdy na škodu, vyžiadajte si u nás nezáväznú konzultáciu. Ušetríte prírodu, svoju peňaženku a okrem toho si budete môcť vychutnať Vaše obľúbené vysedené miestečko ešte nejaký ten čas