Čím vyčistiť kožené sedačky v aute??

12.01.2022

Pokiaľ ste majiteľom auta s koženým interiérom, určite by ste mali vedieť, že pravidelnou starostlivosťou o kožený interiér ho dokážete dlhodobo udržiavať vo výbornom stave.

V udržiavanom interiéri sa posádka cíti príjemne, komfortne a v neposlednom rade vám pekný interiér pomôže dobre a rýchlo auto predať, keď na to príde čas.

Pýtate sa čím vyčistiť kožené sedačky v aute a ako sa k nim správať ?

Na čistenie kože je dobré používať kvalitný čistič určený priamo na kožu, jemnú čistiacu hubku, alebo kefku s mäkkým vlasom a mikro-vláknovú handru.

V ponuke je nespočetné množstvo čistiacich prostriedkov, od lacnejších až po prémiové. Prípravky na čistenie kože, ktoré určite neodporúčam sú čističe "2v1", a taktiež by som sa vyhol rôznym "babským receptom" ako napríklad detské mydlo, kokosový olej a rôzne podobné.

Určite odporúčam našu rokmi overenú sadu na opravu kože talianskych prípravkov na čistenie a impregnáciu kože, ktorú viete kúpiť u nás.

Ako vyčistiť sedačku ?

Čistenie koženej sedačky začnite povysávaním špár a záhybov s jemným štetinovým nástavcom na vysávači, aby ste kožu plastovou hadicou nepoškriabali. Následne prebehnite sedačku vlhkou mikro-vláknovou handrou bez čističa. V podstate ide o to, aby ste povrch kože najskôr jemne navlhčili.

Nasleduje čistenie hubkou/jemnou kefkou spolu s čističom. Špinu krúživými jemnými pohybmi uvoľníte a následne vyžmýkanou mikro-vláknovou handrou stiahnete preč. Handru priebežne pláchajte v čistej vode (ideálne destilovanej). Proces opakujte. Pamätajte že čistenie kože musí byť jemné, bez tlaku, sily. Koža je pružný prírodný materiál, ktorý je síce odolný, no treba byť opatrný, aby ste si kožu nepoškodili. Určite nie je vhodné kožu "premočiť", celkovo odporúčam úplne vyžmýkanú handru, ktorá je vlhká, nie mokrá.

Po vyčistení počkajte, kým koža úplne vyschne a potom naneste impregnačný prípravok v jemnej vrstve.

Čistenie kože je pomerne zdĺhavý proces pri ktorom je potrebná kondička aj určitá dávka trpezlivosti, keďže sedačky sú rôzne členité.

Pokiaľ si pri čistení všimnete na povrchu sedačiek nejaké poškodenie kože, určite odporúčam riešiť jeho opravu čo najskôr. Kľudne sa môžete obrátiť na nás, radi vám opravu nezáväzne naceníme a prídeme vykonať priamo ku vám domov, prípadne môžete skúsiť pohľadať iný odborný servis kože, alebo ak sa cítite a ste zručný, existuje aj sada na opravu kože s ktorou si môžete poškodenia opraviť svojpomocne.