en-Čistenie a následná impregnácia kože - základná, avšak veľmi dôležitá údržba Vašej koženej sedačky!

21/06/2017

Stretávame sa s názorom od našich zákazníkov, že kúpa koženej sedačky nebola správna voľba, že koža praská, že sa ošuchuje farba, že na bledej všetko vidno J. Po našej otázke ohľadom údržby (čistenia a impregnácie) väčšinou dostaneme odpoveď "veľmi sa o ňu nestaráme, čistili sme ju asi tak 2 krát od kedy ju máme (6-7 rokov)".

Vašu koženú sedačku používate denne a aj Vaše auto používate denne. S autom chodíte do servisu na pravidelné prehliadky raz ročne (pochybujem, že by ich niekto vynechával 5 rokov po sebe), so sedačkou nechodíte do servisu, ale servis môže prísť ku nej - teda ak si nás zavoláte. (Kontakty)

Koženú sedačku si kupujeme na 5-10 rokov a nie je to malá investícia. Preto, ak sa chce človek z koženej sedačky tešiť po celý čas jej používania je starostlivosť o ňu priam nevyhnutná.
Pravidelným čistením povrchu kože odstraňujeme jemnú vrstvu (patinu). Je to vlastne zmes vlhkosti, potu, prachu, nečistôt atď., ktorá rozrušuje povrch kože. Čím dlhšie sa na koži nachádza tým viac sa do nej "zažiera". Preto je dôležité aspoň raz za rok takto dôkladne sedačku vyčistiť (okrem bežného utierania od prachu vlhkou mikrovláknovou handrou aspoň raz za mesiac).

Po čistení je potrebné povrch koženej sedačky poriadne naimpregnovať kvalitným prípravkom.

Takáto údržba dokáže predĺžiť životnosť a pekný vzhľad kože aj o 40 %, tak nezábúdajte na potrebnú starostlivosť a objednajte si čistenie sedačky už dnes.

www.servis-sedaciek.sk, www.facebook.com/opravykoze