en-Upratovacie firmy a čistenie kožených sedačiek – RADŠEJ NIE!

06/12/2017

Počas našej práce sa stretávame čoraz častejšie so zákazníkmi, ktorí nám tvrdia, že sedačku im pravidelne čistí upratovacia firma popri bežnom upratovaní raz za týždeň, takže určite nebude veľmi špinavá. Opak je pravdou.

Upratovacie firmy sa so svojimi klientmi vždy na začiatku dohodnú, čo všetko bude popri upratovaní čistené, upratané, umyté. Samozrejme, že za čistenie koženej sedačky je príplatok, takže väčšinou sa snažia prehovoriť klienta aj na túto službu.

V skutočnosti to však znamená toľko, že pani upratovačka ju raz za týždeň prebehne vlhkou handrou - to je v podstate ten lepší prípad. Neraz sme sa však stretli so situáciou, že sa upratovačky pustili do "skutočného" čistenia koženej sedačky. Nesmie chýbať agresívny čistiaci prostriedok, drsná hubka na riad a problém bol na svete (teda skôr na sedačke). Strata farby, škrabance, zodratý lak z farby....na rade sme boli my, aby sme to dali celé dokopy.


Niekoľkokrát sa nám stalo dokonca aj to, že sám majiteľ upratovacej firmy nám volal s požiadavkou, že by potreboval opraviť koženú sedačku u klienta, nakoľko mu ju upratovačka poškodila.

Čistenie koženej sedačky nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Okrem toho, že je potrebné vybrať správny čistič, zadovážit si čo najjemnejšie hubky a handry, je veľmi dôležitý aj spôsob akým sa kožený povrch čistí.

Je možné, že niekto vyčistí koženú sedačku krásne, ale druhá vec je, aké bolo čistenie šetrné?

Nebude sedačka po 3-4 takýchto čisteniach poškodená, alebo zodratá? Dajte si veľký pozor komu, čím a akým spôsobom si dáte svoju koženú sedačku vyčistiť. Zverte ju radšej do rúk špecialistov a vyhnite sa nepríjemnostiam.

Radi pomôžeme a zodpovieme na všetky Vaše otázky ohľadom kožených povrchov.

Neváhajte nás kontaktovať ohľadom starostlivosti a čistenia kožených sedačiek (aj autosedačiek), ako aj opráv.

Páči sa Vám tento článok ? Zdieľajte!

Mail: opravykozebb@gmail.com

Tel: +421 908 223 524

FB: www.facebook.com/opravykoze