Ponúkame vám rady, ako predísť predčasnej výmene sedačky

25.08.2021

Výmena sedačky je v mnohých rodinách veľkou udalosťou. Ani sa tomu nemôžme čudovať, keďže štatistiky hovoria, že doma trávime až 70 % svojho času práve na sedačke. Samozrejme mimo času stráveného spaním v posteli ☺.


Výmena sedačky znamená pre domácnosť okrem odvozu starej sedačky a dovozu novej aj značnú finančnú zaťaž pre rodinný rozpočet v podobe niekoľkých tisícok.

Ako predísť predčasnej výmene sedačky?

Čistenie koženej sedačky a jej ošetrenie je základným predpokladom pre udržanie dobrej kondície a predĺženie jej životnosti.

Čistením odstránime z povrchu kože nečistoty, patinu a mastnotu. Následne na očistený a suchý povrch kože nanesieme impregnačný prípravok. Ošetrovanie koženej sedačky impregnačným prípravkom jej povrch zmäkčuje, vyživuje, chráni a dokonca zvyšuje odolnosť voči oderu.

Takýmto pravidelným servisom s kvalitnými prípravkami je možné predĺžiť životnosť Vašej koženej sedačky až o 40 %. Pri predpokladanej životnosti 10 rokov sa bavíme o predĺžení na 14 rokov, čo zanedbateľné určite nie je.

Pri prémiových kožiach ako sú napríklad NUBUCK, ANILIN ALEBO SEMI-ANILIN je starostlivosť od samého začiatku používania ešte dôležitejšia. Pokiaľ sa pri týchto kožiach zanedbá starostlivosť na začiatku, prípadné fľaky, ktoré na povrchu kože vzniknú, zostanú už veľmi pravdepodobne tam. Ani najmodernejšími postupmi na čistenie a odstraňovanie fľakov nie je možné tieto vizuálne nedostatky zo sedačky úplne odstrániť.

Naše odporúčanie preto znie: dodržiavať pravidelné ošetrovanie a čistenie kožených sedačiek, čím predĺžite ich životnosť a dlhodobo pekný vzhľad.

My zo Servisu sedačiek vieme, že nie každému sa chce stráviť celý deň čistením sedačky a nie každý to fyzicky dokáže, preto Vám radi tento servis prídeme kdekoľvek v rámci Slovenska spraviť my.

Zverte vašu koženú sedačku nášmu tímu špecialistov zo servis-sedaciek.sk, ktorý od roku 2013 obslúžil už tisícky zákazníkov. 

Na nás sa môžete spoľahnúť.