AKO ČISTIŤ KOŽENÚ SEDAČKU

15.10.2020

Ak si kladiete otázku, ako čistiť koženú sedačku, my jednoznačne odporúčame vyhýbať sa "babským radám". Vo všeobecnosti platí - nedávajte na Vašu koženú sedačku nič, čo by ste nedali aj na svoju vlastnú kožu. Pozor na bežné čistiace prostriedky, ktoré sa používajú v kuchyni alebo kúpeľni. Radšej majte v zásobe prípravky na ošetrenie koženej sedačky.

Poznáte to aj Vy? Kúpili ste si novú koženú sedačku a malou nepozornosťou ste si na nej spôsobili fľak alebo pofarbenie (poškodenie) ?

My odporúčame vyhýbať sa "babským radám". Vo všeobecnosti platí nedávajte na Vašu koženú sedačku nič čo by ste nedali aj na svoju vlastnú kožu. Pozor na bežné čistiace prostriedky, ktoré sa používajú v kuchyni alebo kúpelni.

Sada na ručné čistenie a ošetrovanie kože má byť dvojzložková. Skladá sa z čističa určeného na kožu a impregnačného mlieka/emulzie, ktoré slúži na ochranu a vyživenie kože. Neodporúčame prípravky dva v jednom nakoľko nie je možné v jednom kroku aj čistit aj ošetrovať.

Samotné odstránenie fľaku je jednoduché. Na čistiacu hubku si nanesiete aktívnu penu na čistenie a krúživým pohybom začnete fľak čistiť. Pozor na prílišné šúchanie alebo tlačenie. Tu platí pravidlo - dôkladne ale šetrne, alebo menej je niekedy viac. Aktívna pena Vám vytiahne špinu z pórov, ktorú potom zotriete mikrovláknovou handrou. Keď je dané miesto čisté a suché je nevyhnuté ho na záver vyživiť mliekom na impregnáciu.

Druhý prípad je keď to nie je iba fľak ,ale vzniklo Vám poškodenie. Zrejme ste použili príliš agresívny prostriedok na čistenie a došlo k pofarbeniu (poškodeniu) laku a farby. V takomto prípade sa to už nedá vyčistiť jediná možnosť je dané miesto opraviť tz. nafarbiť nanovo.

Opravu nechajte na profesionálov objednajte si našu službu tu.

Či sa jedná o novú alebo staršiu sedačku, predpokladom dlhodobého slúženia je pravidelná starostlivosť a oprava kože. Takouto odbornou starostlivosťou dokážete predĺžiť živostnosť koženého povrchu až o 40 %. Veľmi radi vám s odbornou starostlivosťou pomôžeme.