Dodržiavanie týchto pravidiel Vám nezaberie veľa času a až niekoľkonásobne Vám predĺži životnosť Vašej koženej sedačky a jej krásny a exkluzívny vzhľad!

Nikdy nepoužívajte chemické prostriedky na starostlivosť o kožu alebo bežné čistiace prostriedky, ktoré sú na trhu na čistenie Vašej koženej sedačky. Tie môžu zásadne ovplyvniť vlastnosti kože, dokonca ju môžu závažne a nenávratne poškodiť!


Pred aplikáciou akéhokoľvek prostriedku na kožu, preveďte vždy skúšku na menej viditeľnom mieste.


Uistite sa, že Vaša kožená sedačka je umiestnená najmenej 50 cm od zdroja tepla, ako napr. krb, kachle, ohrievač, kúrenie… Nevystavujte sedačku priamemu slnečnému žiareniu ani inému silnému zdroju svetla. Pomôžete tým udržať Vašu koženú sedačku vláčnu a predídete praskaniu, lámaniu a vyblednutiu.


Udržujte kožu bez prachových častíc. Jedenkrát do týždňa sedačku pretrite vlhkou handrou.


Vetrajte v období vlhka. Vaša kožená sedačka „vypije“ zo vzduchu vlhkosť a tým predídete predčasnému vysušeniu kože.


Čerstvé škvrny a znečistenia odstraňujte z koženej sedačky ihneď za pomoci navlhčenej utierky. Použite navlhčenú špongiu a krúživými pohybmi otierajte škvrnu – jemne, netlačte, a potom dôkladne vysušte suchou utierkou. Prípadnú tekutinu ihneď odsajte papierovou utierkou. Akonáhle koža absorbuje tekutinu, môže byť škvrna neodstrániteľná! V tom prípade sa obráťte na špecializovaný servis – Kontakt.


Na kožené sedačky a celkovo na kožu nikdy neukladajte noviny a časopisy. Novinové farbivo môže preniknúť a zafarbiť povrch koženej sedačky.


Na sedenie používajte výhradne miesta na to určené! Striedavo užívajte všetky miesta sedačky, aby ste predišli rozdielom vo vzhľade kože a tvrdosti jednotlivých sedákov.


Optimálne klimatické podmienky pre kožený nábytok sú: vlhkosť vzduchu 50 – 75% a teplota vzduchu 10 – 25°C.


Pri starostlivosti o kožu je dôležité aj hĺbkové čistenie a vyživenie kožených súprav (kožené sedačky, kožené postele…), ktoré je vhodné vykonať 2 – 4x za rok (Kontakt). Zachováte tým mäkkosť a atraktívny vzhľad vašej koženej sedačky i po dlhšej dobe jej používania.

Nezáväzný dopytový formulár

Objednajte si
naše služby


Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Pre výrazné urýchlenie spracovania Vašej objednávky a určenia termínu realizácie je nevyhnutné, aby ste nám zaslali:

 • fotografiu celkového pohľadu na Vašu sedačku,
 • fotografiu poškodených dielov sedačky - detailnejšie fotky (ak sa poškodenia nachádzajú).


Informácie a termíny

0910 277 728


info@servis-sedaciek.sk

  Miesto realizácie / opravy:

  Fotografie sedačky

  Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA od spoločnosti Google.
  Zmluvné podmienky a Pravidlá ochrany súkromia.

  Odoslaním formulára potvrdzujete, že ste si prečítali a porozumeli ste zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom


  Kde nás nájdete?

  Sládkovičova 5263/92
  974 01 Banská Bystrica
  Slovensko

  Pondelok - Piatok

  9:00 - 17:00