1Ak chcem nezáväznú ponuku na opravu poškodenia koženej sedačky, alebo na vyčistenie ako mám postupovať?
Najideálnejšie je kontaktovať nás mailom, poprípade cez Kontaktný formulár, kde popíšete spôsob vzniku poškodenia a priložíte aj niekoľko fotografií poškodených miest a celkového pohľadu na Vašu koženú sedačku. Pri čistení stačí poslať len fotografie a mesto kde sa sedačka nachádza. Pomôžete nám tak spoľahlivejšie a efektívnejšie špecifikovať druh a rozsah poškodenia. Zavoláme/odpíšeme Vám späť a ostatné detaily spolu následne doriešime.
2Dokážete vyčistiť moju koženú sedačku profesionálnym spôsobom?
Samozrejme. Sme schopní dezinfikovať aj vyčistiť Vašu koženú sedačku profesionálne, a to aj hlboko zakorenené znečistenie na koženom povrchu sedačky. Samozrejme poškodenie sa vyčistiť nedá, ale to zase vieme opraviť :)
3Je možné odstrániť škvrny, popísanie perom, opraviť prerezané miesta, alebo prepáleniny cigaretou z mojej koženej sedačky?
Všetko, čo musíte urobiť, je kontaktovať nás telefonicky, mailom alebo pomocou formulára na našej webovej stránke v sekcii - Kontakt.
4Je vôbec potrebné starať sa o koženú sedačku/koženú autosedačku?
Hovorí sa, že ľudia si predsa kupujú koženú sedačku a výrobky z kože, aby sa o ne nemuseli starať. Na kožu veľmi negatívne pôsobí vonkajšie prostredie, ako sú nečistoty, každodenné používanie a poveternostné vplyvy. Tým dochádza k poškodzovaniu povrchu kože, k strate farby, a tým k výraznému zníženiu jej životnosti. Koža sa tak častokrát stáva tvrdá, nepríjemná na dotyk, stráca svoje základné pozitívne vlastnosti. Pravidelnou starostlivosťou (čistenie a ošetrenie) môžete predĺžiť životnosť kože (koženej sedačky) až o 40%.
5Na mojej koženej sedačke mám otlačenú farbu z džínsov. Je možné to vyčistiť?
Častokrát, najmä na svetlých odtieňoch koží sú viditeľné otlačené farebné škvrny od džínsov, ktoré sa nedajú bežnými prípravkami odstrániť. Ak ste kožu ošetrovali pravidelne naším impregnačným prípravkom, je možné túto škvrnu očistiť pomerne jednoducho, použitím špeciálneho prípravku. Ak ste kožu neošetrovali, existuje samozrejme tiež riešenie, ale je nákladnejšie, a je nutné problém riešiť s odborníkmi - Kontakt.
6Ako často by som mal/mala čistiť svoju koženú sedačku a použíť impregnačný prostriedok na ošetrenie a ochranu kože?
Kožené sedačky by sa mali čistiť najmenej 2x za rok, aby sa odstránila tzv. patina nečistôt z kože. Táto patina je zjavne viditeľná na svetlých kožiach, ale rovnako škodlivý vplyv má aj na tmavých kožiach. Hĺbkové čistenie odporúčame 2-4 krát ročne .(podľa používania) Prostriedok na ochranu kože by sa mal používať po každom hĺbkovom čistení koženej sedačky. Na koži sa vytvorí ochranná vrstva, ktorá umožňuje kožené sedačky ľahšie čistiť a udržiavať ich príjemné na dotyk. Tento ochranný prostriedok pôsobí na kožu aj vyživujúco a predlžuje životnosť kože.
7Musí sa kožená sedačka po vyčistení impregnovať ?
Áno, impregnácia chráni koženú sedačku pred vonkajšími vplyvmi, znečistením a tekutinami. Takisto aj odstraňovanie nečistôt je jednoduchšie.
8Z malej škvrny na koženej sedačke sa stal veľký fľak. Čo sa stalo s kožou na mojej sedačke?
Pravdepodobne sa stalo to, že ste použili nesprávny (agresívny) čistiaci prostriedok, alebo nástroj na čistenie. To malo za následok odstránenie povrchovej úpravy (farba + lak) z Vašej koženej sedačky. V prípade, že dôjde k poškodeniu farby na povrchu kože, bude treba túto farbu nanovo na sedačku naniesť. V tomto prípade odporúčame k oprave prizvať špecialistov - Kontakt.
9Nemôže mi farba, ktorú mi nanesiete na moju koženú sedačku zafarbiť oblečenie?
Určite nie! Farby ktoré používame sú vodou riediteľné a sú určené výhradne na kožu. Spoločnosť FENICE od ktorej máme všetky naše prípravky sa zaoberá už viac ako 40 rokov výrobou a spracovaním kože, čiže nemusíte mať obavy. Farba je stálofarebná, chránená lakom pred oderom, ošuchom...
10Dajú sa vykonávať opravy aj u nás doma?
Väčšinou áno, hlavne keď sa jedná o opravy menšieho rozsahu. Niektoré zásahy však vyžadujú iné pracovné prostredie ako je "vaša obývačka".
11 Ako dlho po vyčistení nemôžem používať svoju koženú sedačku?
Sú to približne dve hodiny. Stačí kým koža vstrebe ošetrujúci prípravok (impregnant) Long-life leather protector. Nemusíte sa obávať nezostane vôbec mastná, práve naopak bude príjemná na dotyk, bude jemne voňať novou kožou a hlavne bude vyživená a chránená.
Nezáväzný dopytový formulár

Objednajte si
naše služby


Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Pre výrazné urýchlenie spracovania Vašej objednávky a určenia termínu realizácie je nevyhnutné, aby ste nám zaslali:

 • fotografiu celkového pohľadu na Vašu sedačku,
 • fotografiu poškodených dielov sedačky - detailnejšie fotky (ak sa poškodenia nachádzajú).


Informácie a termíny

0910 277 728


info@servis-sedaciek.sk

  Miesto realizácie / opravy:

  Fotografie sedačky

  Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA od spoločnosti Google.
  Zmluvné podmienky a Pravidlá ochrany súkromia.

  Odoslaním formulára potvrdzujete, že ste si prečítali a porozumeli ste zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom


  Kde nás nájdete?

  Sládkovičova 5263/92
  974 01 Banská Bystrica
  Slovensko


  Pondelok - Piatok

  9:00 - 17:00