Na výrobu kožených sedačiek sa využívajú rôzne typy kože. Predstavujeme vám základné druhy kože, ktoré sa najčastejšie využívajú pri výrobe. Starostlivosť o kožené sedačky sa podľa typu kože môže líšiť, radi sa vám o správne čistenie postaráme.

ANILÍNOVÁ KOŽA

Tiež nazývaná prírodná. Povrch tejto kože je farbený transparentnými farbami. To vytvára efekt podobný morenému drevu. Farba neprekrýva štruktúru, ale ostáva prírodná a dobre viditeľná. Anilínová koža má určité nedostatky, je na nej viditeľný podpis prírody, čím je zabezpečené, že každá useň je jedinečná. Táto koža má minimálnu povrchovú ochranu, takže je viac citlivá na účinky opotrebenia. Pre zachovanie jej prirodzenej krásy je bezpodmienečne nutné pravidelné čistenie a ochrana od samého začiatku používania.


SEMIANILÍNOVÁ KOŽA

Tento typ kože je mierne pokrytý pigmentovanou vrstvou, aby sa dosiahla jednotnejšia farba a lepšie skryli drobné chyby. Aby sa zachoval prirodzený vzhľad kože, je farba nanášaná striekaním. Tento povlak poskytuje len ľahkú ochranu a je nutné túto kožu pravidelne ošetrovať od samotného začiatku.


PIGMENTOVANÁ KOŽA

Toto je najrozšírenejšia povrchová úprava, pričom jednotný vzhľad povrchu kože je dosiahnutý náterom pigmentov a živíc, a následne nanesením ochrannej krycej vrstvy. Je ideálna pre široké použitie, ako napr. nábytok či automobilový priemysel s filozofiou „používať bez problémov“. S pomocou produktov Fenice sa táto koža ľahko udržuje. Taktiež je možné túto kožu plne renovovať a opravovať.


NUBUCK

Táto koža je vlastne anilínová koža, ktorá má brúsenú plochu a je jemná so zamatovým povrchom. Vzhľad a dojem z týchto koží sú neporovnateľné a používajú sa tam, kde nie je predpoklad intenzívneho používania. Špeciálna starostlivosť o nubuk je dôležitá, vyžaduje sa čistiť ju od začiatku používania. FENICE má špecifické produkty pre starostlivosť a ochranu kože nubuk.


PULL UP

Módne trendy prichádzajú aj odchádzajú, ale voskové a olejované kože sú tu vždy. Názov „PULL UP – vytiahnuť“, ktorý je použitý, popisuje jedinečnú vlastnosť tohto typu kože, tiež známu ako „Timberland“ pomenovaná po dobre známom výrobcovi obuvi. Táto koža bude po natiahnutí svetlejšia alebo odhalí iný, svetlejší odtieň. Túto kožu ošetrujeme nanášaním špeciálneho voskového alebo olejového prípravku.


BYCAST KOŽA

Táto technika spočíva vo vytvorení dokončovacieho filmu nanášacím papierom. Lepidlo sa nanáša na film, a potom je tento film natlačený na kožu. Z hotovej kože sa potom odstráni krycí papier a tým sa zobrazí dokonale jednotný povrch. Po natiahnutí Bycast bude koža svetlejšia a akonáhle sa uvoľní, jej pôvodná farba sa vráti.

Nezáväzný dopytový formulár

Objednajte si
naše služby


Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Pre výrazné urýchlenie spracovania Vašej objednávky a určenia termínu realizácie je nevyhnutné, aby ste nám zaslali:

 • fotografiu celkového pohľadu na Vašu sedačku,
 • fotografiu poškodených dielov sedačky - detailnejšie fotky (ak sa poškodenia nachádzajú).


Informácie a termíny

0910 277 728


info@servis-sedaciek.sk

  Miesto realizácie / opravy:

  Fotografie sedačky

  Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA od spoločnosti Google.
  Zmluvné podmienky a Pravidlá ochrany súkromia.

  Odoslaním formulára potvrdzujete, že ste si prečítali a porozumeli ste zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom


  Kde nás nájdete?

  Sládkovičova 5263/92
  974 01 Banská Bystrica
  Slovensko

  Pondelok - Piatok

  9:00 - 17:00