Mýty o koži vás nemusia od kože odradiť. Ide o materiál naozaj na celý život. Koža predstavuje kus života a prírody vo vašom interiéri. Ak je starostlivosť o kožu správna, vydrží vám celý život. Koža môže chytiť príjemnú patinu veku, ktorá jej krásu dobou ešte viac podčiarkne. Domáce prípravky na ošetrenie kože neodporúčame. Aby ste predišli poškodeniu kože, uprednostnite overené prípravky na čistenie kože, alebo využite naše odborné služby.

Nebojte sa pocitu zimy, či naopak tepla

Často sa stretávame s názorom zákazníkov, že kožená sedačka nie je dobrá, lebo sa na nej človek v lete potí a v zime je strašne studená. Tento „super“ mýtus vznikol z negatívnych skúseností pri používaní osobných automobilov vybavených koženými sedačkami. V štandardných automobiloch s koženou výbavou sa používa tzv. automobilová koža, ktorá je potiahnutá hrubšou ochrannou vrstvou a napustená protipožiarnou chémiou. Takto upravená koža skutočne „nedýcha“.

V zásade platí, že koža na sedačke má vždy takú teplotu ako interiér v ktorej sa nachádza.

Náročná starostlivosť? Nezmysel!

Kožená sedačka si vyžaduje ešte menšiu starostlivosť ako sedačky z iných materiálov. Ak chcete však udržať jej svieži a atraktívny vzhľad, stačí ju raz za 1-2 týždne utrieť vlhkou jemnou handrou – HOTOVO (vyvarujte sa bežným čistiacim prostriedkom „na všetko“). Na to, aby koža vydržala slúžiť dlhšie, treba okrem bežnej údržby 2-3 krát ročne sedačku hĺbkovo vyčistiť a ošetriť (impregnovať) nemastným prípravkom na vyživenie kože.

Mýtus „vyššej kategórie“

Mnohí predajcovia si mýlia kvalitu finálnej úpravy s hrúbkou kožených usní. Hrúbka kože je vo všeobecnosti iba jeden z faktorov posudzovania kvality usne. Dizajn mnohých modelov sedacích súprav si doslova vyžaduje tenšiu koženú useň. Ide predovšetkým o sedačky s „prešívaným“ mäkkým dizajnom. Technológia výroby jednoducho neumožňuje na takéto dizajny požiť hrubú useň. Naproti tomu existujú dizajny sedacích súprav, ktoré sa bez hrubšej kože nezaobídu. Sú to predovšetkým dizajny hladkých, moderných tvarov, alebo sedačky s veľkými plochami. Mylne potom vznikajú mýty o špeciálnych či „vyšších kategóriách“ kožených usní. Poraďte sa preto priamo s výrobcom o type koženej usne pre Vami zvolený model sedacej súpravy.

Mýtus „údržby“

Kožená sedacia súprava vyhotovená v štandardnej koži (korigovaná úprava, semi-anilínová úprava, alebo by-cast úprava) si skutočne nevyžaduje zvláštnu údržbu, nakoľko takéto kožené usne sú chránené tenkým filmom, ktorý zabezpečuje polopriepustnosť až nepriepustnosť povrchovej úpravy do koženej usne. Na druhej strane, vysoko kvalitné úpravy usní ako sú anilínové, brúsené, pull-up kože si vyžadujú špeciálny prístup pri ich ošetrovaní a údržbe. Typické pre vysoko kvalitné usne je ich pórovitosť – čo spôsobuje, že takto upravená koža do seba doslova vtiahne všetko s ňou príde do styku – väčšinou nezvratne. Kávu, víno, farebné nápoje, masť, olej, ale aj farbu z oblečenia. Tomuto sa dá predísť použitím vhodných spôsobov ochrany ešte kým je sedačka nová – Kontaktný formulár

Mýtus „večnosti“

Žiadna sedacia súprava, dokonca ani kožená, nevydrží večne. Dokonca ani 20 rokov ako sa niektorí zákazníci domnievajú. Dĺžka životnosti koženej sedacej súpravy závisí hlavne od:

 • voľby kvality koženej usne
 • spôsobu používania sedacej súpravy
 • od jej údržby

Pri správnej údržbe sa životnosť kože môže predĺžiť až o 50 %. Najčastejšie problémy, ktoré zákazníci negatívne vnímajú sú odery kože. Tieto negatívne prejavy koženej sedacej súpravy je možné korigovať dodatočným servisným zásahom (Kontaktný formulár).

Mýtus „dokonalosti“

Koža používaná na čalúnenie je prírodný materiál získavaný ako sekundárny produkt prevažne z hovädzieho dobytka pri spracovávaní dobytku pre potravinárske účely. Jedna sedacia súprava je vyrobená približne zo 6-tich kusov kožených usní. Teda zo 6-tich rôznych zvierat. Nie je nič výnimočné na tom, že jednotlivé kožené usne majú svoje špecifiká a rozdielnosti. Rôzna štruktúra kože je taktiež prirodzeným javom. Dokonca aj štruktúra jednotlivých častí jednej usne je odlišná. Chrbtová časť je hutnejšia ako boky. To zapríčiňuje aj rozdielny vizuálny efekt pri spojení takýchto častí. Na mnohých sedacích súpravách sú dokonca jasne viditeľné znaky od štípancov hmyzu, škrabance od konárov, malé povrchové žilky, či dokonca vypálené značky chovateľov. Všetky tieto znaky sú prirodzeným dôkazom originality, pravosti kože a nádhernej prírodnej NEDOKONALOSTI. Ak si chcete kúpiť „vizuálnu dokonalosť“, nekupujte si koženú sedaciu súpravu! Kožená sedačka je PRÍRODNÁ DOKONALOSŤ.

Nezáväzný dopytový formulár

Objednajte si
naše služby


Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Pre výrazné urýchlenie spracovania Vašej objednávky a určenia termínu realizácie je nevyhnutné, aby ste nám zaslali:

 • fotografiu celkového pohľadu na Vašu sedačku,
 • fotografiu poškodených dielov sedačky - detailnejšie fotky (ak sa poškodenia nachádzajú).


Informácie a termíny

0910 277 728


info@servis-sedaciek.sk

  Miesto realizácie / opravy:

  Fotografie sedačky

  Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA od spoločnosti Google.
  Zmluvné podmienky a Pravidlá ochrany súkromia.

  Odoslaním formulára potvrdzujete, že ste si prečítali a porozumeli ste zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom


  Kde nás nájdete?

  Sládkovičova 5263/92
  974 01 Banská Bystrica
  Slovensko

  Pondelok - Piatok

  9:00 - 17:00