Mnohí z nás riešia túto dilemu pri vyberaní materiálu na svoju sedaciu súpravu. Rozhodnutie nie je vôbec jednoduché. Všetko závisí od toho, kde sa bude sedacia súprava nachádzať, od spôsobu jej používania a dizajnu.

Pred pár rokmi bola hlavným kritériom cena. Vo všeobecnosti platilo, že látková sedacia súprava je podstatne lacnejšia ako kožená. To dnes už nie je celkom pravda. Kvalitné poťahové textílie niekedy prevyšujú cenu kožených usní. Aj kožená sedacia súprava môže byť lacnejšia ako látková. Ak sa obávate o starostlivosť o kožu, v tom sme odborníci a veľmi radi vám servis vašej koženej sedačky zabezpečíme, kdekoľvek na Slovensku sa nachádzate.

Koža používaná na výrobu sedacích súprav je príjemná, nádherná a luxusná zároveň. Je to prírodný materiál, ktorý sa na výrobu sedačiek používa od nepamäti. Už naši predkovia nachádzali jedinečnosť využitia tohto materiálu. Technológie spracovania kožených usní sa postupom času zdokonalili a dnes si zákazník naozaj môže vybrať exkluzivitu, dizajn, luxus, výnimočnosť…

Koža je prírodný materiál a tým pádom je každá jedna useň osobitá, nakoľko pochádza vždy z iného zvieraťa. Existuje nespočetné množstvo finálnej úpravy usní a preto, pre jednoduchosť v terminológii používame päť základných kvalitatívnych rozdelení:

 1. štiepenka kožených usní
 2. korigovaná úprava kožených usní
 3. by-cast úprava kožených usní
 4. semi-anilínová úprava kožených usní
 5. anilínová úprava kožených usní

Položte si nasledujúce otázky:

 • Aký chcem dizajn? – Moderný, klasický, ľahký, rustikálny, mäkký, tvrdý… ?
 • Ako dlho by mi mala sedacia súprava vydržať? – 3 roky? 10 rokov? Mením často interiér?
 • Ako často a precízne sa chcem o sedaciu súpravu starať? Raz, dvakrát za rok? Budem ju tepovať, utierať, alebo vysávať?
 • Budem na nej len sedieť, alebo aj spať?

Ak si odpoviete na tieto otázky, ste pripravený pýtať si od predajcov to čo chcete. Na trhu je dnes taká ponuka kožených sedacích súprav, že si určite každý vyberie. Ak však predajca nie je zároveň aj výrobcom, málokedy dokáže obsiahnuť celú šírku problematiky samotnej výroby koženej sedacej súpravy. Pri boji o zákazníka, predajcovia používajú účelové reklamné a obchodné triky.  Preto vznikajú rôzne mýty, polopravdy a niekedy aj lži o koži, viac o mýtoch si môžete prečítať tu – Mýty a pravda o koži.

Nezáväzný dopytový formulár

Objednajte si
naše služby


Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Pre výrazné urýchlenie spracovania Vašej objednávky a určenia termínu realizácie je nevyhnutné, aby ste nám zaslali:

 • fotografiu celkového pohľadu na Vašu sedačku,
 • fotografiu poškodených dielov sedačky - detailnejšie fotky (ak sa poškodenia nachádzajú).


Informácie a termíny

0910 277 728


info@servis-sedaciek.sk

  Miesto realizácie / opravy:

  Fotografie sedačky

  Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA od spoločnosti Google.
  Zmluvné podmienky a Pravidlá ochrany súkromia.

  Odoslaním formulára potvrdzujete, že ste si prečítali a porozumeli ste zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom


  Kde nás nájdete?

  Sládkovičova 5263/92
  974 01 Banská Bystrica
  Slovensko

  Pondelok - Piatok

  9:00 - 17:00