Ako na renováciu kože alebo koženej sedačky v aute?

25.03.2021

Ošetrenie a čistenie kože v aute je dobré vykonávať minimálne 2 x za rok. Jedno čistenie je dobré vykonať pred zimou a druhé po zime.

Pred zimou je dôležité vyčistenie kože a kvalitná impregnácia, ktorou kožu pripravíme na veľké výkyvy teplôt. Po zime zbavíme kožu nečistôt a patiny, ktorá vznikla počas chladných mesiacov a ošetríme ju kvalitným impregnačným prípravkom, aby bola pripravená na horúce letné dni, nevysušovala sa a bola pružná. Suchá koža je náchylnejšia na praskanie a vznik poškodení.


Poškodenia na koži v aute vznikajú pravidelným intenzívnym používaním, mechanickým poškodením, alebo v dôsledku slabej údržby. Existuje možnosť ako opraviť poškodenú kožu bez nutnosti jej výmeny - čalúnenia.


Renovácia kože v aute talianskou technológiou predĺži pekný vzhľad a životnosť kože až o 40 %.


Prvým krokom pri oprave, resp. renovácii kože je dôkladné vyčistenie opravovaného miesta a jeho odmastenie. Následne je veľmi dôležité namiešať farbu presne podľa odtieňu interiéru, aby oprava kože v aute nebola viditeľná. Prípadné praskliny, škrabance, alebo iné nerovnosti je potrebné jemne vytmeliť flexibilným tmelom a zabrúsiť do hladka.
Keď je opravované miesto pekne pripravené, začneme nanášať v tenkých vrstvách adhéziu, ktorá slúži na priľnavosť novej farby. Následne nanesieme novú namiešanú farbu, aby sme prekryli poškodenia.
Keď je nafarbený povrch suchý, môžeme naniesť lak, ktorý si namiešame podľa úrovne pôvodného lesku na koženej sedačke.
Po celom procese je dôležité nechať celú opravu dobre vyschnúť a po 24 hodinách kožu autosedačiek naimpregnovať - vyživiť.

Opravený povrch je vizuálne takmer ako nový a životnosť kože je výrazne predĺžená.