Sada na opravu kože a jej obnova. Trúfnete si na to sami ?

19.10.2021

Na webe je možné nájsť veľa stránok, ktoré ponúkajú sady na opravu kože pre domácich majstrov. Sada na opravu kože obyčajne obsahuje alkoholový čistič a niekoľko základných farieb z ktorých máte namiešať ten správny odtieň. Na opravu kože je to síce málo, ale predajca sa zrejme domnieva, že keď sa idete do takého niečoho pustiť, nejaké vybavenie už vlastníte. Ak sa jedná o koženú sedačku, alebo kožený interiér auta, neodporúčame takéto neodborné pokusy o opravu. Rozumieme však, že o takúto domácu opravu kože sa bude z času na čas niekto pokúšať. Preto prinášame niekoľko užitočných rád.


Pokiaľ ste priemerne zručný človek, cítite sa na to a zvažujete kúpu opravnej sady na kožu, tak si určite prečítajte niekoľko rád nižšie.


6 rád na čo si dať pri oprave kože pozor:

  1. Vyčistite povrch od bežnej špiny.

  2. Dôkladne odstráňte mastnotu z povrchu kože - použite priložený odmasťovač.

  3. Skúste si kvalitu a priľnavosť farby na opravovanom povrchu kože tak, že po úplnom vyschnutí farby na ňu nalepíte papierovú pásku a po 15 minútach ju stiahnete. Ak farba zostala na koži, farba vám drží na povrchu vašej koženej sedačky dobre. Ak zostane farba na páske, s opravou by sme určite nepokračovali (toto robte ešte pred tým, ako sa začnete trápiť s miešaním farby).

  4. Namiešajte si odtieň farby, ktorý odskúšate na skrytom mieste.

  5. Dôkladne zasušte fénom, alebo nechajte uschnúť.

  6. Po oprave určite použite impregnačný prípravok na zmäkčenie povrchu kože.


Bohužiaľ, nám sa v praxi často ozývajú zúfalí zákazníci, ktorí si svoju koženú sedačku sadou na opravu kože poškodili, namiešali zlú farbu, prípadne zodrali povrch svojej sedačky.


Nedajte sa nachytať na lacné a nekvalitné prípravky a zverte vašu sedačku radšej do rúk odborníkov. Kožená sedačka je nemalá investícia, preto na nej neodporúčame experimentovať, Už vôbec nie s "neovereným" materiálom. Auto si tiež dávate opravovať väčšinou do servisu a dbáte na to, aby diely, ktoré vymieňate, mali určitú kvalitu.


Servis sedačiek zabezpečí čistenie koženej sedačky a opravu kože kedykoľvek aj pre vás. Pôsobíme na celom Slovensku už od roku 2013. Je to naše remeslo a zdokonaľujeme sa v ňom každý deň.